images
images

Папайя

225 грн

Кількість


Опис: папайя за формою нагадує велику витягнуту грушу, довжиною близько 15 см. Колір шкірки може бути від зеленого до ніжно-жовтого. М’якоть папайї за консистенцією нагадує м’якоть гарбуза, а за смаком найбільше схожа на мікс гарбуза та солодкої дині. Всередині м’якоті міститься велика кількість маленьких кісточок.

 

Походження: Батьківщиною папайї є країни Південною Америки. Експортери – Індія, Бразилія та інші тропічні країни.

 

Вживання: перед вживанням можна почистити папайю від шкірки та кісточок, м’якоть порізати кубиками та прибрати в холодильник на годину. Або ж розрізати папайю навпіл, прибрати кісточки та порізати дольками.

 

Зберігання: якщо папайя тверда, а її шкірка більше зеленого, ніж жовтого кольору, папайю можна лишити на 2-3 дні при кімнатній температурі, після цього папайю можна зберігати в холодильнику ще кілька днів.

 

Корисні властивості: папайя є низькокалорійним фруктом з високим вмістом корисних вітамінів та мінералів. Дуже цінується папаін, фермент у м’якоті, що допомагає травній системі засвоювати м'ясо і позбавлятися від розладів шлунка. Завдяки високому вмісту клітковини плоди папайї допомагають знизити рівень холестерину в крові, а завдяки антиоксидантам – уповільнюють процес старіння клітин. Досі між лікарями ведуться суперечки щодо користі чи шкоди папаіну та латексу, що є в папайї, для здоров’я вагітної. Аби перестрахуватися і бути спокійними, ми рекомендуємо на щасливі дев’ять місяців відмовитися від папайї, а вітаміни отримувати з інших фруктів.